Sezóna 2003

Tak opět máme další sezónu za sebou a mě nezbývá nic jiného než se v mém zimovišti těšit na další a prostřednictvím těchto stránek se s vámi podělit o jak jinak než fantatickém výletě tohoto léta.........

Douglas prošel před vyplutím důkladnou rekonstrukcí a několika inovacemi, které mě a hlavně cestujícím přineslo více pohodlí a komfortu na plavbě. 28. května byl Douglas již v novém kabátě slavnostně spuštěn na vodu a sezóna 2003 byla naplno odstartovaná.

Za léto jsem urazil vzdálenost téměr 2000 námořních mil okolo ostrovu Elba, Corsika a Sardinie. Během léta se vystřídalo šest posádek a tak se místa a cíle plavby řídily dle jejich přání a vkusu, proto vás nebudu unavovat přesným harmonogramem plavby a protože některá místa byla navštívena opakovaně, tak se vám alespoň pokusím nastínit ty nejzajímavější body a navštívená místa. Léto bylo hlavně o moři a o všem co může nabídnout od jachtaření přes všemožné vodní sporty, potápění, rybaření, opalování, zde ale nemůžu opomenout výlety na ostrovy, které díky své exotické atmosféře a nádherné přírodě zanechají zážitky a dojmy přinejmenším na celý život....

Tak čtěte pozorně a hlavně.... příští rok se sejdem k novému dobrodružství na palubě Douglase.

Sardinie Golfe de Olbia, Sardinie ostrovy, Bonifacio, Golfe de St. Amanza, Porto Vecchio, Golfe de Pinarellu, Vrak Niagara, Aleria, Sant Ciprianu, Bastia, Tyrhenské more, Elba.

Sant Ciprianu

Před bouří, která bičovala vlny téměř do dvoumetrové výše větrem o rychlosti přes 60km/h, jsme se schovali do tohoto zálivu. Deseti hodinovou přestávku při čekání než se umoudří počásko jsme využili k malým výletům na pobřeží. Zátoka sousedí s Brakidskými jezerami a sladká voda se zde míchá s mořskou. Zvláštností je, že v těchto vodách žije (lépe řečeno číhá), drobný živočich zvaný Biharzie. Tento cizopasník ve formě červíka využije tělesných otvorů (raději nebudu specifikovat kterých) k frontálnímu útoku a vniknutí do vaší tělesné schránky, kde si vesele vegetí a přiživuje se na svalovině. Naštěstí jsem byl včas dobrotivým Korsičanem varován před výskytem těchto příživníků a útěkem jsem se vzdal hostováni pro tyto návštěvníky. Pobřeží bylo skalnaté, občas jsem zahlédl sólo jezdce nebo skupinku na koních. Po pobřeží se válí spousta vystřelených nábojnic z brokovnice, zřejmě tady kvete myslivost, doufám aspoň, že lovnou není znepřátelené sousedstvo.


Fotogalerie