Sezóna 2003

Tak opět máme další sezónu za sebou a mě nezbývá nic jiného než se v mém zimovišti těšit na další a prostřednictvím těchto stránek se s vámi podělit o jak jinak než fantatickém výletě tohoto léta.........

Douglas prošel před vyplutím důkladnou rekonstrukcí a několika inovacemi, které mě a hlavně cestujícím přineslo více pohodlí a komfortu na plavbě. 28. května byl Douglas již v novém kabátě slavnostně spuštěn na vodu a sezóna 2003 byla naplno odstartovaná.

Za léto jsem urazil vzdálenost téměr 2000 námořních mil okolo ostrovu Elba, Corsika a Sardinie. Během léta se vystřídalo šest posádek a tak se místa a cíle plavby řídily dle jejich přání a vkusu, proto vás nebudu unavovat přesným harmonogramem plavby a protože některá místa byla navštívena opakovaně, tak se vám alespoň pokusím nastínit ty nejzajímavější body a navštívená místa. Léto bylo hlavně o moři a o všem co může nabídnout od jachtaření přes všemožné vodní sporty, potápění, rybaření, opalování, zde ale nemůžu opomenout výlety na ostrovy, které díky své exotické atmosféře a nádherné přírodě zanechají zážitky a dojmy přinejmenším na celý život....

Tak čtěte pozorně a hlavně.... příští rok se sejdem k novému dobrodružství na palubě Douglase.

Sardinie Golfe de Olbia, Sardinie ostrovy, Bonifacio, Golfe de St. Amanza, Porto Vecchio, Golfe de Pinarellu, Vrak Niagara, Aleria, Sant Ciprianu, Bastia, Tyrhenské more, Elba.

Porto Vecchio

Porto Vecchio městečko sedící na kopci jako orlí hnízdo, bohužel jsem musel využít poštovních služeb a tak mi nezbylo nic jiného než se na ten krpál vyškrábat. Odměněn za námahu jsem byl fantastickým výhledem na záliv a přístav. Přístav jsem využil k doplnění zásoby pitné vody, která zde byla výborné minerální chuti, téměř jako sodovka ovšem bez bublinek. Zátoka má hodně zákoutí a zátok, které byli jak stvořené ke kotvení. Podél celého zálivu vedla silnice, co mě zarazilo bylo, že zřejmě obyvatelé používají dopravní značení k tréninku střelby ,asi pouze v dobách klidu, protože podél silnice je mnoho památek, které dokazují, že v bouřlivějších dobách Korsické občanské války a jiných korsických tradic se nestřílí pouze na značky.


Fotogalerie