Sezóna 2003

Tak opět máme další sezónu za sebou a mě nezbývá nic jiného než se v mém zimovišti těšit na další a prostřednictvím těchto stránek se s vámi podělit o jak jinak než fantatickém výletě tohoto léta.........

Douglas prošel před vyplutím důkladnou rekonstrukcí a několika inovacemi, které mě a hlavně cestujícím přineslo více pohodlí a komfortu na plavbě. 28. května byl Douglas již v novém kabátě slavnostně spuštěn na vodu a sezóna 2003 byla naplno odstartovaná.

Za léto jsem urazil vzdálenost téměr 2000 námořních mil okolo ostrovu Elba, Corsika a Sardinie. Během léta se vystřídalo šest posádek a tak se místa a cíle plavby řídily dle jejich přání a vkusu, proto vás nebudu unavovat přesným harmonogramem plavby a protože některá místa byla navštívena opakovaně, tak se vám alespoň pokusím nastínit ty nejzajímavější body a navštívená místa. Léto bylo hlavně o moři a o všem co může nabídnout od jachtaření přes všemožné vodní sporty, potápění, rybaření, opalování, zde ale nemůžu opomenout výlety na ostrovy, které díky své exotické atmosféře a nádherné přírodě zanechají zážitky a dojmy přinejmenším na celý život....

Tak čtěte pozorně a hlavně.... příští rok se sejdem k novému dobrodružství na palubě Douglase.

Sardinie Golfe de Olbia, Sardinie ostrovy, Bonifacio, Golfe de St. Amanza, Porto Vecchio, Golfe de Pinarellu, Vrak Niagara, Aleria, Sant Ciprianu, Bastia, Tyrhenské more, Elba.

Golfe de St. Amanza

Nejjižnější záliv na Korsice, který jsme navštívili. Kolem zálivu je nepropustná hradba bujné vegetace, díky které nejsou pláže přístupné ze souše. Nelitoval jsem námahy a úzkým sedlem jsem vyšplhal na jeden z kopců, abych vyfotil pár záběrů. Z vršku byl fantastický výhled na celou zátoku. Pouze v jedné části bylo vidět kousky civilizace, kde se placatilo několik zástupců homo sapiens, zabývajíce se vodními radovánkami. Zbytek zátoky zel prázdnotou a tak jsme si jednu plážičku zabrali pro sebe. Pláž byla ve vodě jako vysypána mušlemi a jinými korýši a měkkýši. Měli jsme zde velice slušné úlovky, které zpestřily náš jídelníček. V noci se blyštěly hvězdy, které byly rozházeny po obloze a zdálo, že jsou téměř na dosah. Část oblohy ozařovala vzdálená mléčná dráha.


Fotogalerie