Sezóna 2003

Tak opět máme další sezónu za sebou a mě nezbývá nic jiného než se v mém zimovišti těšit na další a prostřednictvím těchto stránek se s vámi podělit o jak jinak než fantatickém výletě tohoto léta.........

Douglas prošel před vyplutím důkladnou rekonstrukcí a několika inovacemi, které mě a hlavně cestujícím přineslo více pohodlí a komfortu na plavbě. 28. května byl Douglas již v novém kabátě slavnostně spuštěn na vodu a sezóna 2003 byla naplno odstartovaná.

Za léto jsem urazil vzdálenost téměr 2000 námořních mil okolo ostrovu Elba, Corsika a Sardinie. Během léta se vystřídalo šest posádek a tak se místa a cíle plavby řídily dle jejich přání a vkusu, proto vás nebudu unavovat přesným harmonogramem plavby a protože některá místa byla navštívena opakovaně, tak se vám alespoň pokusím nastínit ty nejzajímavější body a navštívená místa. Léto bylo hlavně o moři a o všem co může nabídnout od jachtaření přes všemožné vodní sporty, potápění, rybaření, opalování, zde ale nemůžu opomenout výlety na ostrovy, které díky své exotické atmosféře a nádherné přírodě zanechají zážitky a dojmy přinejmenším na celý život....

Tak čtěte pozorně a hlavně.... příští rok se sejdem k novému dobrodružství na palubě Douglase.

Sardinie Golfe de Olbia, Sardinie ostrovy, Bonifacio, Golfe de St. Amanza, Porto Vecchio, Golfe de Pinarellu, Vrak Niagara, Aleria, Sant Ciprianu, Bastia, Tyrhenské more, Elba.

Elba

Elba, téměř domovský přístav a startovací pole pro nové turnusy.

Nově příchozí bylo nutné nejdříve aklimatizoval ve vodách Elby, aby se podmínkám života na lodi přizpůsobili, než se pustíme do vzdálenějších míst a dále na širé moře. V zálivu vždy kotvilo mnoho lodí, ať již to byly pouze projíždějící, kteří zde nabírali sil pro další cestu, nebo natrvalo vegetací mezi nimiž bylo i množství Čechů a Slováků, s nimiž jsem se spřátelil a čas od času jsme pořádaly bujaré party na vlnách. Některé jachtičky byly docela dost zajímavé a to i svou výbavou, dokonce jsem zahlédl, že pro dopravu mezi jachtou a přístavem bylo použito plavidlo, až nápadně připomínající necky. Některé pasažéry Elba natolik okouzlila, že již nechtěly plout k ostatním ostrovům Středozemí a naplno si vychutnávaly vše co Elba může nabídnout, ať to bylo na souši, na vodě nebo pod hladinou.


Fotogalerie