Sezóna 2002

Další sezóna je za námi. Celé léto Douglas křižoval vody Elby a zde je pár záběrů a trocha toho komentáře.

Zřejmě největší problém je dostat se z naší milované zemičky v srdci Evropy na Elbu. My jsme s ohledem na množství potřebného materiálu zvolili auto. Ne že by byla tato forma cestování nepohodlná, ale určité části nákladu, kterou kapitán označil jako návnadu na kraby, příliš nevyhovovala vysoká teplota ve voze, a svou nespokojenost dávala najevo nesnesitelným zápachem. Cestování se vám tím pádem řádně protáhne, zvlášťe rozhodnete-li zkrátit a zlevnit si cestu po neplacených okrskách, kde se dalo často pochybovat, že je pro dvě auta a ty serpentiny... ale i tak jsme se po pár drobných nesnází nalodili na Douglase.

Fantastický klid na jachtě z nás během pár dnů odvál veškeré problémy a člověk mohl v klidu vsakovat atmosféru a krásu tohoto ostrova. Podnikaly se okružní plavby kolem ostrova i výlety na ostrov a do vnitrozemí. Občas bylo nutné dokoupit proviant, nebo nějaké dary moře, které zde jako domácí produkce je neuvěřitelně levná. Ostrované jsou příjemní a pohodoví lidé a v zátoce kotví mnoho Čechů, kteří čas odčasu pořádají sousedské sleziny. Pokud se spokojíte s rybí stravou, tak vás jídlo přijde oproti Česku velmi levně a to i u velice luxusních rybích pokrmů.

Všechny dny nebyly tak slunečné, ani letní záplavy se nám nevyhly, což se převázně dotklo mého pozemního dopravního prostředku, chudák autíčko bylo zatopeno až po podlahu, ale nebylo vážně poškozeno. Čas na jachtě se dá využít mnoha způsoby a naši pasažéři se nejčastěji věnovali rybaření a jachtingu. Žádný den nebyl stereotypní, nezapomenutelných okamžiků i dnů bylo víc než dost. Doufám, že vám tyto záběry alespoň trochu přiblíží tu exotickou atmosféru a vy zatoužíte.....

Fotogalerie