Korsika

Korsika, tento ostrov se nachází asi den plavby od Elby. Nabídkaí přírodních krás, mnoho turistických tras i nádherných pláží. Dále je pár informací, které Vás přesvědčí, že tento ostrůvek je to pravé místo pro strávení nádherné dovolené.

Ne nadarmo se mu říká perla středomoří a v poslední době se stává jedním z hitu pro strávení dovolené či prázdnin. Čtvrtý největší ostrov Středomoří, má rozlohu 8720km, 183km dlouhý, 83km široký a příjemné středomořské klima. Na jihu ho odděluje 12km široká mořská úžina od sesterského ostrova Sardinie.

Severozápad a střed ostrova je vyplněn vysokými horami s průměrnou nadmořskou výškou 576m. Největší horou je Monte Cinto (2706m) ale je zde i dalších 20 vrcholů, které převišují 2000m, proto je ostrov vyhledáván i vyznavači vysokohorské turistiky a horolezectví. Horský řetězec má tvar písmene S, který nerozděluje ostrov pouze na dvě geologicky odlišné části, ale také na dva regiony (Pumonti-předhoří, Cismonte-záhoří) s rozdílnou kulturou a životním stylem. Údolími tečou říčky s malebnými tůňkami a naleznete zde nedotčenou přírodu.

Ostrov je oproti jiným středomořským ostrovům bohatý na vodní zdroje. Kopce pokrývají eukalyptové háje, korkové duby a na plodech jedlých kaštanů si pochutnávají celá stáda divokých prasat.

Naproti tomu jihozápadní pobřeží i přes rozeklané útesy Les Calanches s nádhernými skalními útvary, má rovinatou tvář přímořské krajiny. V 70. letech byla zveřejněna hypotéza vzniku ostrova a Korsika spolu se Sardinií byla uznána korsicko-sardinským mikrokontinentem, který byl původně spojen s kontinentální Evropou.

Fotogalerie